Wczytuję dane...

Mierniki cęgowe

Znaleziono: 57 produktów
Sortuj według:
Wyświetl po produktów
  Opis kategorii

  Specjalistyczne pomiary i serwisy instalacji elektrycznych są niezwykle ważne. Podczas nich można wykryć wszelkie nieprawidłowości, które prowadzą do przerw w dostawach elektryczności do danego sprzętu. Kontrole związane z prądem służą również wyeliminowaniu usterek i zwarć, które to z kolei mogą być dla nas niebezpieczne. Każdy bowiem dobrze wie, że zwarcie bardzo szybko może się przeistoczyć w zagrażający życiu bądź zdrowiu pożar. Aby jednak pomiary miały sens, warto zaopatrzyć się w profesjonalny sprzęt - na przykład w wysokiej jakości mierniki cęgowe. Właśnie takie przyrządy i elektronarzędzia znajdziesz w bogatej ofercie naszego sklepu internetowego. Koniecznie ją przejrzyj już dziś!

  Czym właściwie jest miernik cęgowy?

  To nic innego jak elektryczny przyrząd pomiarowy. Jest on niejako pewnego rodzaju połączeniem podstawowego multimetru cyfrowego, a także czujnika prądu. Mierniki cyfrowe, które znajdziesz w ofercie naszego sklepu internetowego, służą do pomiaru prądu stałego oraz przemiennego. Mierniki podczas pomiaru pokazują także parametry związane między innymi z rezystencją, pojemnością, częstotliwością, a również temperaturą. Z pomocą dostępnym w naszym asortymencie elektronarzędzi możesz także przeprowadzić potrzebne testy związane na przykład z ciągłością obwodu elektrycznego bądź diody. Oferowane przez nas mierniki cęgowe gwarantują Ci bezpieczeństwo pomiarów, a także niezwykle łatwą obsługę wspartą nowoczesnymi rozwiązaniami, które dodatkowo podwyższają funkcjonalność urządzeń.

  Mierniki cęgowe - zasada działania

  Ta jest dosyć prosta, ponieważ za ich poprawne działanie odpowiada przekładnik prądowy. On wykorzystuje z kolei prawo Ampera oraz tak zwane zjawisko Halla. Wymienione zjawisko oznacza nic innego jak różnicę potencjałów, która występuje w przewodniku (tam jest prąd). Za możliwość pomiarów elektryczności w miernikach cęgowych, które znajdują się w naszym asortymencie, odpowiada oczywiści ich budowa. Ich szczęki (a w nich specjalne cewki) wykonano z miękkiej stali – to umożliwia wszelkie pomiary bez konieczności przerywania obwodu, ponieważ elektryczność przepływająca na przykład w kablu indukuje prąd znajdujący się w cewce szczęki.

  Zobacz mniej Zobacz więcej